פרשנות ודעות

קרא עוד

בועת נדל"ן ?

כמעט כמו כל שיעור בחיים- אנו מקבלים ולומדים "פרופורציה" מהי, רק במקרים שהם חסרי פרופורציה... מחירי הנדל"ן בישראל הינם יקרים בכל קנהמידה- מקומי ועולמי. מס' המשכורות הנדרשות לרכישת דירה, שזהו מכנהההשוואה הריאלי הנכון ביותר הוא מטורף ומתקרב ל-120 משכורות !!! (בשבדיהנדרשות רק 30 משכורות לרכישת דירה)
ולכן – שיעור ראשון – תזכרו אתהמצב הנוכחי, עקבו אחרי השינויים ודעו להבא שלמחזור מחירי נדל"ן יש קצבוחיים משלו ובד"כ מה שעולה בצורה חסרת פרופורציה –יורד.

 

קרא עוד

 
 
תקנות בנק ישראל – שיעור בפסיכולוגיה מימונית

מטרת הוראת בנק ישראל, לפיה יוגבל מרכיב המשכנתא בריבית משתנה לשליש מסךהמשכנתא, היא בבחינת יצירת בהלה בקרב ציבור נוטלי המשכנתאות וזאת תהיההשפעתה העקרית.
חשוב להבין - הגדרת בנק ישראל לרכיב המשתנה מתייחסלמשכנתאות שטווח השינוי הוא עד 5 שנים, כך שמי שלוקח משכנתא עם מרכיב משתנהלתקופת זמן ארוכה יותר לא נכנס לקטגוריה המדוברת...

 

קרא עוד

האם לקנות דירה או לגור בשכירות ?
מי ששוקל לרכוש דירה ימצא את עצמו מתחבט בשאלה מה כלכלי יותר: להמשיך לגור בשכירות או לרכוש דירה ולשלם משכנתא וריביות. זוהי שאלה לא פשוטה, אך ניתן לבחון את החסרונות מול היתרונות:
מצד אחד - ישנם מחקרים כלכליים המראים כי פעמים רבות משכנתא היא הבחירה הפחות טובה, שכן תשלום המשכנתא הוא בדרך כלל גבוה יותר מאשר התשלום לשכר דירה.עלויות הריבית הן גבוהות מאוד ובנוסף, לקיחת משכנתא היא צעד כלכלי שאינו חף מסיכונים ויש